Hufiec ZHP Kraków - Podgórze

Serwis webmastera hufca

Strony szczepów z SSL

W dniu 13 maja 2018 roku, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników stron środowisk, wprowadziliśmy możliwość realizowania połączeń poprzez protokół HTTPS (przy użyciu certyfikatu SSL). Dla każdej ze stron wygenerowany został darmowy certyfikat Let's Encrypt i udostępniony protokół HTTPS. Środowiska chętne żeby, podobnie jak na stronie hufca, wymuszać szyfrowanie wszystkich połączeń powinny dodać odpowiednie wpisy do pliku .htaccess i ew. zmienić ustawienia CMSa. W przypadku problemów prosimy o kontakt z Zespołem ds. Internetu. Jest również możliwość zainstalowania danemu środowisku płatnego certyfikatu SSL - środowisko wykupuje go wtedy we własnym zakresie i wysyła odpowiednie klucze do Zespołu ds. Internetu celem dodania ich do konta WWW.


Uruchomiono nową stronę hufca

Zespół ds. Internetu przyjemnością zawiadamia, że w nocy z 21 na 22 maja 2017 roku uruchomiona została całkiem nowa odsłona strony naszego hufca. Strona jest uproszczona, bardziej przejrzysta i responsywna (można korzystać z niej na urządzeniach mobilnych). System administracji wyposażony został m.in. we wtyczkę do zarządzania jednostkami. Aktualni szefowie jednostek po zalogowaniu do systemu mają możliwość modyfikowania ich danych, a wyświetlane na stronie informacje aktualizują się automatycznie po wprowadzeniu przez kadrę hufca danych o zmianach z nowych rozkazów. Dodatkowo system zarządzania treścią strony wykorzystuje certyfikat SSL, co zabezpiecza użytkowników przed przechwyceniem lub modyfikacją przesyłanych danych. Oczywiście nadal będziemy pracować nad udoskonalaniem strony hufca - za wszystkie konstruktywne sugestie oraz informacje o ew. zauważonych problemach z góry dziękujemy.


Wydano broszurę "Drużyna w sieci"

Staraniem instruktorów Wydziału Nowych Technologii GK ZHP wydano właśnie broszurę "Drużyna w sieci".


Załóż konto w domenie zhp.net.pl!

Jesteś instruktorem lub pełnisz funkcję instruktorską? Jeśli nie masz jeszcze swojej harcerskiej skrzynki pocztowej w domenie zhp.net.pl (oficjalna domena harcerska "firmowana" przez Główną Kwaterę ZHP), teraz masz okazję to zmienić! Oczywiście za darmo! Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami.


Przenosiny hufcowego konta WWW

W związku z tym, że obecna, niejako narzucona nam przez poprzednią, firma hostingowa nie spełnia naszych oczekiwań, a parametry konta ograniczają możliwość sprawnej administracji i blokują rozwój hufcowego Internetu, komenda hufca, w porozumieniu z Zespołem ds. Internetu, zdecydowała o zmianie dostawcy usług hostingowych.


Zmiany na stronie hufca zakończone

Dobiegła końca jedna z największych dotychczasowych modyfikacji strony naszego hufca. Na pierwszy rzut oka prawie nic się nie zmieniło ale wprowadzone modyfikacje wpłyną znacznie na dalsze funkcjonowanie całego serwisu.


Warsztaty internetowe - przymiarki

Zespół ds. Internetu przymierza się do organizacji kolejnych warsztatów internetowych, których uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat tworzenia i zarządzania stronami WWW, a także zaznajomić się z językami programowania aplikacji webowych.

Do udziału w warsztatach zapraszamy również harcerzy spoza naszego hufca, w szczególności osoby, które już administrują lub będą administrowały stronami hufców.


Rusza Zespół ds. Internetu

Dnia 6 października 2008r. komendantka hufca powołała Zespół ds. Internetu. Naszym zadaniem jest przede wszystkim administracja stroną hufca, nadzór nad stronami środowisk i wspieranie osób za nie odpowiedzialnych, a także szkolenie siebie i innych zainteresowanych z zakresu tworzenia i zarządzania serwisami WWW. Jesteśmy otwarci na współpracę, chętnie też udzielimy pomocy harcerzom z hufca zajmującym się stronami internetowymi - kontakt z nami poprzez skrzynkę admin@krakowpodgorze.zhp.pl.


Warsztaty WWW - podejście drugie

Chciałem ponownie zaprosić wszystkich zainteresowanych na warsztaty WWW, które pod nazwą "Serwisy internetowe w promocji" odbędą się podczas chorągwianych "Warsztatów dla rzeczników prasowych oraz osób odpowiedzialnych za promocję w hufcach" w terminie 29.02-2.03.2008r. najprawdopodobniej przy ul. Emaus. Blok poświęcony stronom WWW planujemy ok. godz. 14:00 w sobotę - potrwa półtorej godziny.

Zainteresowane osoby proszę o możliwie najszybsze zgłoszenie do mnie - wtedy będę już bezpośrednio informował o wszystkich szczegółach. Udział w warsztatach dotyczących tworzenia stron oczywiście bezpłatny.

Jest także możliwość wzięcia udziału w całych warsztatach przygotowujących do objęcia funkcji rzecznika prasowego hufca lub działania w hufcowym zespole prasowym czy zespole promocji i informacji, na które również serdecznie zapraszam. Zajęcia poprowadzą instruktorzy z naszej chorągwi oraz z Głównej Kwatery. W ramach warsztatów poruszone zostaną tematy takie, jak kreowanie wizerunku ZHP, współpraca z mediami, pisanie komunikatów do mediów, sytuacje kryzysowe, patronat medialny, ogólne zasady promocji, promocja poprzez serwisy internetowe, wystąpienia publiczne czy tajemnice fotografii. Zgłoszenia z imieniem, nazwiskiem, stopniem, datą urodzenia, miejscem zamieszkania, numerem telefonu oraz nazwą hufca prosimy przesyłać mailem na adres rzecznik.prasowy@krakowska.zhp.pl do 15 lutego. Koszt całych warsztatów to 20zł (obejmuje materiały oraz ciepły posiłek w sobotę i niedzielę).


Hufcowe warsztaty WWW

Z przyczyn niezależnych ode mnie warsztaty, które przeprowadzić miałem podczas Jesiennego Złazu Hufca nie odbyły się. Właśnie rozmawiam z nową komendą na temat terminu warsztatów. Mam nadzieję, że będzie możliwość przeprowadzenia ich jeszcze w tym roku.

Wszystkie informacje dotyczące warsztatów będę przekazywał na bieżąco na tej stronie i rozsyłał mailowo do zainteresowanych. Dlatego też osoby chcące wziąć udział w warsztatach, które jeszcze nie zgłosiły się do mnie, proszę o kontakt mailowy bądź telefoniczny.


30.11.2007 - Rusza serwis webmastera

Dziś uruchomiony został serwis webmastera hufca. Ma on służyć informacją na temat działań podejmowanych w serwisie internetowym naszego hufca oraz w sprawach związanych z zakładaniem kont www i e-mail prze szczepy i instruktorów hufca.

Accessibility Toolbar

Kontynuując korzystanie z tej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie tej strony przez Twoją przeglądarkę. więcej informacji

Ustawienia tej strony zezwalają na przekazywanie Twojej przeglądarce plików cookie, aby uzyskać lepsze efekty i personalizację. Jeśli będziesz kontynuować lub klikniesz "akceptuj", to zgadzasz się na to.

Zamknij