Hufiec ZHP Kraków - Podgórze

Stanica wodna hufca

Szukasz niezapomnianych przygód nad wodą dla swojej drużyny?
Chcesz odkryć fascynujący świat żeglarstwa i zdobyć wodne sprawności?
Zapraszamy nad malowniczy Zalew Bagry, gdzie czeka na Was niezwykłe doświadczenie w Harcerskiej Stanicy Żeglarskiej!

Jak korzystać:

1. Zapoznaj się z Regulaminem harcerskiej stanicy wodnej Hufca ZHP Kraków – Podgórze.
  2. Skontaktuj się z Retmanem Hufca pwd. Arturem Gorzko i umów termin wizyty na stanicy.
  3. Baw się dobrze nad Zalewem Bagry!

Nasza oferta:

Harcerska Stanica Żeglarska oferuje możliwość zorganizowania na terenie Stanicy zajęć dla zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników oraz instruktorów. Stanica jest wyposażona w sprzęt żeglarski i wodny oraz właściwe środki asekuracyjne, aby bezpiecznie przeprowadzić zajęcia na wodzie. Na wyposażenie Stanicy składa się zaplecze techniczne w postaci 2 hangarów, pomostów oraz slipu do wodowania sprzętu żeglarskiego. W skład sprzętu pływającego wchodzi:

• jacht kabinowy MAK 707 (6 osobowy)
  • jacht kabinowy Pozytyw (5 osobowy)
  • jacht kabinowy klasy Orion z silnikiem doczepnym (5 osobowa)
  • 2 żaglówki klasy Omega  (6 osobowa)
  • żaglówka regatowa klasy Finn (1 osobowa)
  • żaglówka typu Figiel (1 osobowa)
  • żaglówka regatowa klasy Laser (1 osobowa)
  • żaglówka regatowa klasy Europa (1 osobowa)
  • 2 żaglówki regatowe klasy Cadet (2 osobowa)
  • 5 żaglówek szkoleniowych klasy Optimist (1 osobowa)
  • łódź wiosłowa „Miednica” (2-4 osobowa)
  • 7 kajaków dwuosobowych
  • 4 deski windsurfingowe

Koszt skorzystania z zajęć na Stanicy:

• dla zuchów/harcerzy i instruktorów Hufca ZHP Kraków – Podgórze: 10 zł
  • dla zuchów/harcerzy i instruktorów Chorągwi Krakowskiej ZHP: 20 zł

Wszystkie informacje o wydarzeniach organizowanych na stanicy znajdziecie: na Facebooku i w aktualnościach hufca.

Lokalizacja stanicy:

Serdecznie zapraszamy wilki morskie oraz szczury lądowe 😉