Hufiec ZHP Kraków - Podgórze

Jak zapisać dziecko ?

Krok 1

Szukając drużyny dla swojej pociechy należy pamiętać o tym, że w ZHP istnieją drużyny przeznaczone dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Dzieci w wieku od 6 do 9 lat należą do Gromad Zuchowych (GZ), od 10 do 12 lat należą do Drużyn Harcerskich (DH), młodzież w wieku od 13 do 15 lat należy do Drużyn Starszoharcerskich (DSH) a osoby od 16 do 21 roku życia należą do Drużyn Wędrowniczych (DW). Warto szukać od razu drużyny stosownej do wieku Państwa dziecka.

Krok 2

Najczęściej gromady zuchowe i drużyny harcerskie  oraz starszoharcerskie i wędrownicze działają przy szkołach publicznych. Rodzic poszukujący drużyny do której mogłoby należeć dziecko pierwsze kroki powinien skierować do szkoły, w której uczy się dziecko. Najlepiej zorientowaną osobą w szkole jest oczywiście Dyrektor Placówki oraz nauczyciele. Zachęcamy również do skorzystania z poniższej mapki.

Krok 3

Można też zadać pytanie w komendzie hufca z którą najłatwiej skontaktować się drogą elektroniczną poprzez adres: krakowpodgorze@zhp.pl Ponadto można skorzystać z poniższej mapy na której oznaczono w jakich szkołach działają poszczególne drużyny naszego hufca. Przy poszczególnych lokalizacjach podano strony internetowe na których można znaleźć miejsca i terminy zbiórek harcerskich.

Krok 4

Po znalezieniu odpowiedniej drużyny dla swojego dziecka należy skontaktować się z drużynowym, czyli osobą odpowiedzialną za pracę danej drużyny. Drużynowy przekażę wszelkie szczegóły dotyczące działalności drużyny oraz odpowie na wszelkie pytania. Na pewno niezbędne przy zapisywaniu dziecka do naszej organizacji jest wypełnienie zgody na przynależność do ZHP. W Związku Harcerstwa Polskiego taką zgodę można wyrazić drogą elektroniczną przy okazji wizyty na pierwszej zbiórce.