Hufiec ZHP Kraków - Podgórze

Wykaz jednostek hufca z JSON

Hufcowy Zespół ds. Internetu wprowadza usługę do wykorzystania przez webmasterów stron środowisk i drużyn naszego hufca. Usługa polega na udostępnianiu w pliku JSON aktualnej listy jednostek hufca, której elementy można w prosty sposób pobrać i zamieścić na stronie danej jednostki. Lista aktualizowana jest na bieżąco w oparciu o rozkazy komendanta hufca, adresy e-mail prowadzący uaktualniają po zalogowaniu do systemu administracji stroną hufca. Dzięki temu informacje zamieszczone na Waszej stronie będą zawsze aktualne!

Najprostszym sposobem na skorzystanie z tej funkcjonalności, jeśli tylko strona jednostki działa w oparciu o system administracji WordPress, jest zainstalowanie wtyczki Scout Units List, ustawienie w konfiguracji "URLa zewnętrznej struktury" jako "https://www.krakowpodgorze.zhp.pl" (wartość pola "Czas życia" powinna być nie mniejsza niż 3600), a następnie dodanie na odpowiedniej stronie tzw. shortcode'u, czyli zawartego pomiędzy kwadratowymi nawiasami:

sul-units-list id="X" external="true"

gdzie "X" to numer identyfikacyjny jednostki (można zapytać nas o niego lub sprawdzić go w pliku JSON - link poniżej). Pozostałe parametry konfiguracyjne i opis zastosowania sprawdzić można na stronie wtyczki.

Dla osób, które chcą napisać obsługę listy jednostek we własnym zakresie, podajemy tymczasowy adres pliku JSON z danymi:

Aplikacja, która pobiera listę, powinna być wyposażona w mechanizm cache'owania przetrzymujący pobrane dane, np. w formie pliku *.json lub rekordu w bazie danych przez okres nie krótszy niż godzina.

Prosimy o zgłaszanie chęci wykorzystania tej funkcjonalności Zespołowi ds. Internetu - będziemy mogli udzielić wsparcia merytorycznego, a także monitorować zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania.