Odeszła na wieczną wartę…

Odeszła na wieczną wartę…

Tak trudno żegnać na zawsze kogoś,
Kto jeszcze mógł być z nami…

hm. Małgorzata KOMOROWSKA (1948- 2023)

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 21 grudnia 2023 roku odeszła od nas na wieczną wartę hm. Małgorzata Komorowska z d. Szczepanik dr nauk biochemicznych, mgr farmacji długoletni kierownik laboratorium Instytutu Pediatrii w Krakowie, wspaniały, zasłużony Instruktor Harcerski.

Swoją działalność harcerską rozpoczęła w 1960 roku w 8 Podgórskiej DH-ek im. E. Plater, założonej przez pwd. Marię Kondracką, działającej przy SP nr 23 ul. Potiebni. Potem została drużynową „ósemki” i na jej bazie zorganizowała w 1966 roku Szczep „Słoneczny”, który z ogromnym powodzeniem (3 razy został uznany za najlepszy w Hufcu) prowadziła do 1970 roku. W roku 1973 zorganizowała i prowadziła przez 3 lata Szczep „Podwawelski” przy SP 25 na Osiedlu Podwawelskim. Jednocześnie działała w Hufcu ZHP Kraków-Podgórze, m.in. jako członek Rady Hufca (1967-1980) i Statutowej Komendy Hufca (1969-1973) oraz z-ca Komendanta Hufca ds. programowych (1971-73). Kontynuowała swoją działalność w Kręgu Seniorów Hufca ZHP Kraków–Podgórze oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Harcerstwa.

Została odznaczona m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi; Medalem Komisji Edukacji Narodowej; Złotym Krzyżem Za Zasługi dla ZHP; Krzyżem Za Zasługi dla ZHP, Srebrną Odznaką „Za Pracę Społeczną dla Miasta Krakowa”; Odznaką Honoris Gratia.

Dziękujemy Druhnie Małgosi za lata wspólnej pracy dla dobra podgórskiego hufca – zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów, a także na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa. Za to, że zawsze mogliśmy liczyć na Jej niezawodną pomoc i wsparcie. Pozostanie w naszej pamięci, jako Osoba otwarta na drugiego człowieka, lubiana za naturalny sposób bycia – mająca w sobie pewien blask, którego się nie da nauczyć.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w dniu 29 grudnia 2023 roku (piątek) o godz. 12,00 na Cmentarzu Podgórskim.

Rodzinie, a szczególnie mężowi hm. Januszowi Komorowskiemu składamy kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

Krąg Seniorów ZHP Hufiec Kraków-Podgórze

Accessibility Toolbar

Kontynuując korzystanie z tej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie tej strony przez Twoją przeglądarkę. więcej informacji

Ustawienia tej strony zezwalają na przekazywanie Twojej przeglądarce plików cookie, aby uzyskać lepsze efekty i personalizację. Jeśli będziesz kontynuować lub klikniesz "akceptuj", to zgadzasz się na to.

Zamknij