11. Bieg Wielkich Serc

Zapisy na 11. Bieg Wielkich Serc rozpoczęte!
Zapraszamy do udziału w 11. Biegu Wielkich Serc – wyjątkowej imprezie charytatywnej, która od 10 lat zapewnia wspaniałą rywalizację na trasie, ale również okazję do solidarności i wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Opłata startowa uczestników biegu w całości zostanie przeznaczona na cel 32. Finału WOŚP – akcji, która od lat angażuje się w ratowanie życia dzieci i dorosłych oraz zapewnia im niezbędną pomoc medyczną. W tym roku środki zebrane przez Fundację zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Organizatorem biegu jest Hufiec ZHP Kraków Podgórze i Sztab WOŚP #7382. Od dzisiaj (7.12) rusza możliwość rejestracji. Jedenasty Bieg Wielkich Serc wystartuje 28 stycznia 2024 o godz. 12.00.

Na tegoroczną, już jedenastą edycje biegu, harcerze z Hufca ZHP Kraków-Podgórze zapraszają zarówno biegaczy, jak i amatorów. Trasa biegu, o długości 5 km, wiedzie przez malownicze miejsca Krakowa, oferując biegaczom nie tylko sportowe wyzwania, ale także niezapomniane widoki. Start biegu zlokalizowany będzie na Bulwarze Kurlandzkim przy moście Kotlarskim od strony Galerii Kazimierz. Biegacze pobiegną Bulwarem w stronę Mostu Józefa Piłsudskiego, aż do podbiegu przy Kładce Bernatce, a następnie powrócą Bulwarem Kurlandzkim do nawrotki przed Stopniem wodnym Dąbie. Meta biegu zlokalizowana zostanie w okolicach Mostu Kotlarskiego. Organizatorzy zapewniają uczestnikom biegu pamiątkowe medale, a także emocje, radość oraz satysfakcję z udziału w wydarzeniu, które ma realny wpływ na poprawę życia innych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody przygotowane przez sponsorów wydarzenia.
Zapisy na 11. Bieg Wielkich Serc
Aby wziąć udział w 11. Biegu Wielkich Serc należy wejść na stronę DataSport i wypełnić formularz uczestnictwa. Opłata startowa wynosi 50 zł. Przed rejestracją, należy zapoznać się Regulaminem Biegu. Zgłoszenia internetowe przyjmowane będą do 16 stycznia 2024 roku lub do wyczerpania miejsc. Zapisy prowadzone będą także w Biurze Zawodów, jeśli liczba miejsc nie zostanie wyczerpana w zapisach internetowych – w dniach 26-28 stycznia 2024 roku. Informacja na temat dostępnych miejsc będzie publikowana w mediach społecznościowych Biegu.
Biegi dla dzieci
Bieg Wielkich Serc to również okazja do współzawodnictwa i popularyzacji sportu wśród najmłodszych. Dzieci w wieku od 4 do 6 lat sprawdzą swoje możliwości na dystansie 50 metrów, a ich starsi koledzy (7-6 lat) przebiegną 100 metrową trasę. Biegacze w wieku 10-12 lat będą rywalizować na 150 metrów, a nastolatki (13-14 lat) zmierzą się na dystansie 200 metrów. Biegi dla dzieci odbędą się na Bulwarze Kurlandzkim, w okolicach Galerii Kazimierz. Start pierwszej kategorii wiekowej odbędzie się o godzinie 11.15. Wszyscy młodzi zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsi otrzymają puchary oraz przygotowane przez sponsorów nagrody. Już od dziś można zapisywać najmłodszych na biegi dla dzieci za pośrednictwem DataSport.
Nowość – Batalia Wielkich Serc (trening Nordic Walking)
W tym roku osoby zainteresowane włączeniem się w wsparcie Finału będą mogły wziąć udział także w treningu Nordic Walking – formie aktywności o stosunkowo niskiej intensywności, co czyni ją dostępną dla różnych grup wiekowych i poziomów kondycji fizycznej. Trenowanie tej dyscypliny idealnie wpasowuje się w cel Finału, ponieważ sprzyja ono poprawie kondycji fizycznej i wydolności układu oddechowego, co przekłada się na ogólną poprawę zdrowia. Aby wziąć udział w Batalii, konieczne jest dokonanie zgłoszenia poprzez formularz na stronie DataSport. Opłata startowa wynosi 25 zł przy rejestracji internetowej lub 30 zł w Biurze Zawodów. Amatorzy Nordic Walking, pod okiem profesjonalnego trenera, zmierzą się z ponad kilometrowym dystansem. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale. Start Batalii Wielkich Serc zaplanowany jest na 10.45. W treningu udział mogą wziąć wyłącznie osoby pełnoletnie.
„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”
Celem 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest skupienie uwagi na leczeniu i profilaktyce chorób płuc. Poprzez zebrane środki, WOŚP planuje wspierać inicjatywy związane z diagnostyką, terapią oraz rehabilitacją. W trosce o zdrowie zarówno dzieci i dorosłych pacjentów, główny nacisk kierowany będzie na zakup sprzętu medycznego, prowadzenie badań oraz innowacyjne projekty mające na celu poprawę stanu zdrowia społeczeństwa po pandemii COVID-19.

Organizator: Hufiec ZHP Kraków-Podgórze
Partnerzy strategiczni: State Street Bank International GMBH sp z o. o. oddział w Polsce, Galeria Kazimierz
Partner: DataSport