Odszedł na wieczną wartę

Odszedł na wieczną wartę

Z KRONIKI ŻAŁOBNEJ
„Nie tym jest wart człowiek, co przemyślał i przeżył,
ale co zrobił dobrego na świecie”.
hm. Aleksander Kamiński

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość,
że dnia 26 kwietnia 2024 roku po długiej walce z chorobą odszedł na Wieczną Wartę
ŚP Druh
Harcmistrz Krzysztof Poniedziałek
(1950 – 2024)

Służbę instruktorską w ZHP rozpoczął w 1966 r. w drużynie harcerskiej (82 DH-rzy) w Szczepie „Metalowców”przy ZSM Nr 2 w Krakowie, ul. Skrzyneckiego 12. Pełnił m.in. funkcje: drużynowego, z-cy komendanta szczepu (1976–1989), Kierownika Harcerskiego Klubu Przyjaźni (1984–1989). Był organizatorem, komendantem i członkiem kadry kilkunastu obozów oraz zimowisk. Uzdolniony plastycznie zasłynął jako autor i wykonawca pionierki obozowej oraz kilkudziesięciu pieczątek poczty harcerskiej i okolicznościowych plakietek. Był członkiem Rady Hufca ZHP Kraków-Podgórze (1980–1982).
Od roku 2000 aktywnie działał w Stowarzyszeniu Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie Jest autorem i wykonawcą wspaniałej wystawy obrazującej dorobek SPH w latach 2000-2010. Był współorganizatorem obozów żeglarskich SPH na Mazurach).
Jego społeczna praca wykonywana z zaangażowaniem i wielką pasją na trwałe wpisała się w historię ZHP. Jest współautorem monografii „XV lecie Szczepu „Metalowców” oraz autorem wydanego przez SPH w Krakowie w roku 2022 opracowania pt. „Plakietki, Odznaki, Pieczątki w Hufcu ZHP Kraków-Podgórze”.
Odznaczony m.in : Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem 100-lecia Odzyskanej Niepodległości, Medalem KEN, Odznaka Honoris Gratia (2013), Srebrnym i Złotym Krzyż „Za Zasługi dla ZHP, Odznaką „Przyjaciel Dziecka”.
Cześć Jego pamięci, niech spoczywa w spokoju !
Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Msza Święta oraz pożegnanie Druha Krzysztofa odbędą się w piątek 10 maja 2024 r.
o godz. 9.40 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Krąg Seniorów Hufca ZHP Kraków-Podgórze

Accessibility Toolbar

Kontynuując korzystanie z tej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie tej strony przez Twoją przeglądarkę. więcej informacji

Ustawienia tej strony zezwalają na przekazywanie Twojej przeglądarce plików cookie, aby uzyskać lepsze efekty i personalizację. Jeśli będziesz kontynuować lub klikniesz "akceptuj", to zgadzasz się na to.

Zamknij