Program

Poniżej dostępne są informacje na temat programu Jesiennego Złazu Hufca dla poszczególnych grup wiekowych oraz zadania przedzłazowe.

 

ZUCHY

„A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…”

 

Obrzędowość tegorocznego Jesiennego Złazu Hufca to wyprawa po plenatach Małego Księcia. Zapraszamy wszystkie zuchy do wspólnego przeżycia tej przygody wraz z małym przyjacielem. Dodatkowym atutem będzię znajomośc jego historii. Nazwa patrolu powinna nawiązywać do wymyślonej planety waszen gromady..

 

Zadanie dla patroli Z

 

Wasze zadanie to przedstawienie w postaci krótkiego filmu (2/ 3minuty) życia na Waszej planecie. Oraz stworzenie lub przygotowanie charakterystycznego dla niej przedmiotu. Filmy należy zgrać na pendrive’a oraz mieć ze sobą podczas trwania Złazu.

 

HARCERZE

 

Najlepszy przyjaciel Muminka, który uwielbiał grać na harmonijce, palić fajkę i pić ciepłe napoje. Oczywiście mowa o Włóczykiju, który nie tylko bardzo lubił piesze wędrówki ale także był miłośnikiem przyrody. Mieszkał nad rzeką w zgodzie z przyrodą. Czy ma coś wspólnego z harcerzami ?

 

Zadanie dla patroli H

Harcerze nie muszą przygotowywać zadania przed złazem.

 

HARCERZE STARSI

Obrzędowość tegorocznego Jesiennego Złazu Hufca wraca do korzeni i złażąc się będziemy wcielać się w plemiona uczestniczące w Wielkiej Wędrówce Ludów. Podczas zapisów będziecie mogli wybrać, w które z dostępnych plemion (Huni, Wizygoci, Wandalowie,
Longboardzi, Goci, Wiślanie, Polanie, Sarmaci, Markomanowie) będziecie się wcielać i nosić ich imię. Plemiona zostaną wybrane przez patrolowych – komenda będzie się kontaktować z nimi według kolejności zgłoszeń.

 

Zadanie dla patroli HS

W ramach zadania przedzłazowego każdy patrol ma przygotować dowolną formę (teatralną, artystyczną, sceniczną, filmową, śpiewaną itd.) przedstawiająca historii waszego plemienia. Ponadto, każdy członek patrolu ma posiadać jeden widoczny
elementu ubioru identyfikujący go z jego plemieniem. Może być nim opaska, nakrycie głowy, koszulka, cokolwiek co przyjdzie Wam do głowy!

 

WĘDROWNICY

Wszystkich wędrowników zapraszamy do pomocy przy organizacji Jesiennego Złazu Hufca. Każdy chętny wędrownik może wejść w skład IST naszego Złazu. Organizatorzy zapewniają miejsce noclegu, obiad i drobny upominek oraz moc wrażeń. Zgłoszenia przez formularz dostępny w zakładce JZH.