I Podgórski Kurs Spadochronowy „Desant”

Hufiec ZHP Kraków-Podgórze zaprasza wszystkich wędrowników i instruktorów harcerskich na I Podgórski Kurs Spadochronowy „Desant”.

Będzie to kurs spadochronowy wzbogacono o elementy metody harcerskiej. Chcemy położyć nacisk nie tylko na szkolenie spadochronowe ale również na zastosowania nabytej wiedzy w pracy harcerskiej, propagowanie specjalności spadochronowych i przygotowanie do zdobywania odznaki Popularyzatorów Harcerskiej Pracy Lotniczej oraz Harcerskiego Znaku Spadochronowego.

Szkolenie spadochronowe zostanie przeprowadzone metodą Static Line (skoki na linę desantową) z samolotu An-2. Skoki będą odbywać się z wysokości około 1000 m. W ramach kursu uczniowie wykonają trzy skoki spadochronowe. W ramach kursu przewidziane jest szkolenie teoretyczne z budowy spadochronu, bezpieczeństwa skoków, meteorologi, pilotażu czaszy. Szkolenie spadochronowe prowadzone jest przez szkołę spadochronową Kraksky.

Czekamy na wszystkich chętnych. W kursie mogą uczestniczyć dorośli oraz młodzież od lat 16 posiadający zgodę rodziców (wymagane podpisanie na miejscu kursu).

Koszt kursu wyniesie około 1000-1100 zł, dokładna kwota zostanie podana kiedy będzie znana liczba uczestników. Hufiec dofinansuje kurs dla osób z hufca kwotą 300 zł.

Ze względów niezależnych od organizatorów lub pogodowych szkolenie praktyczne może zostać przeniesione na późniejszy termin. Na wstępne zgłoszenia czekamy do 28 lutego 2019. Dalsze szczegóły zostaną podane po tym terminie.