Za stronę internetową hufca odpowiada:
webmaster hufca
pwd. Wiktor Maj
GG: 612901
Wydano broszurę "Drużyna w sieci"

Staraniem instruktorów Wydziału Nowych Technologii GK ZHP wydano właśnie broszurę "Drużyna w sieci". Zapraszamy do lektury tej ciekawej publikacji w wersji flippingbook lub do pobrania w formacie PDF.
Załóż konto w domenie zhp.net.pl!

Jesteś instruktorem lub pełnisz funkcję instruktorską? Jeśli nie masz jeszcze swojej harcerskiej skrzynki pocztowej w domenie zhp.net.pl (oficjalna domena harcerska "firmowana" przez Główną Kwaterę ZHP), teraz masz okazję to zmienić! Oczywiście za darmo! Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami.
Przenosiny hufcowego konta WWW

W związku z tym, że obecna, niejako narzucona nam przez poprzednią, firma hostingowa nie spełnia naszych oczekiwań, a parametry konta ograniczają możliwość sprawnej administracji i blokują rozwój hufcowego Internetu, komenda hufca, w porozumieniu z Zespołem ds. Internetu, zdecydowała o zmianie dostawcy usług hostingowych. Zapraszam do zapoznania się z pełną wersją artykułu.
Zmiany na stronie hufca zakończone

Dobiegła końca jedna z największych dotychczasowych modyfikacji strony naszego hufca. Na pierwszy rzut oka prawie nic się nie zmieniło ale wprowadzone modyfikacje wpłyną znacznie na dalsze funkcjonowanie całego serwisu. Zapraszam do zapoznania się z pełną wersją artykułu.
Warsztaty internetowe - przymiarki

Zespół ds. Internetu przymierza się do organizacji kolejnych warsztatów internetowych, których uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat tworzenia i zarządzania stronami WWW, a także zaznajomić się z językami programowania aplikacji webowych.
    Do udziału w warsztatach zapraszamy również harcerzy spoza naszego hufca, w szczególności osoby, które już administrują lub będą administrowały stronami hufców.
    Ponieważ chcemy, żeby z warsztatów mogło skorzystać jak najwięcej osób oraz żeby przekazywane treści dostosować do poziomu wiedzy już posiadanej przez uczestników, prosimy osoby zainteresowane udziałem o wypełnienie krótkiej ankiety.
Rusza Zespół ds. Internetu

Dnia 6 października 2008r. komendantka hufca powołała Zespół ds. Internetu. Naszym zadaniem jest przede wszystkim administracja stroną hufca, nadzór nad stronami środowisk i wspieranie osób za nie odpowiedzialnych, a także szkolenie siebie i innych zainteresowanych z zakresu tworzenia i zarządzania serwisami WWW. Jesteśmy otwarci na współpracę, chętnie też udzielimy pomocy harcerzom z hufca zajmującym się stronami internetowymi - kontakt z nami poprzez skrzynkę admin@krakowpodgorze.zhp.pl.
Warsztaty WWW - podejście drugie

Chciałem ponownie zaprosić wszystkich zainteresowanych na warsztaty WWW, które pod nazwą "Serwisy internetowe w promocji" odbędą się podczas chorągwianych "Warsztatów dla rzeczników prasowych oraz osób odpowiedzialnych za promocję w hufcach" w terminie 29.02-2.03.2008r. najprawdopodobniej przy ul. Emaus. Blok poświęcony stronom WWW planujemy ok. godz. 14:00 w sobotę - potrwa półtorej godziny.
    Zainteresowane osoby proszę o możliwie najszybsze zgłoszenie do mnie - wtedy będę już bezpośrednio informował o wszystkich szczegółach. Udział w warsztatach dotyczących tworzenia stron oczywiście bezpłatny.
    Jest także możliwość wzięcia udziału w całych warsztatach przygotowujących do objęcia funkcji rzecznika prasowego hufca lub działania w hufcowym zespole prasowym czy zespole promocji i informacji, na które również serdecznie zapraszam. Zajęcia poprowadzą instruktorzy z naszej chorągwi oraz z Głównej Kwatery. W ramach warsztatów poruszone zostaną tematy takie, jak kreowanie wizerunku ZHP, współpraca z mediami, pisanie komunikatów do mediów, sytuacje kryzysowe, patronat medialny, ogólne zasady promocji, promocja poprzez serwisy internetowe, wystąpienia publiczne czy tajemnice fotografii. Zgłoszenia z imieniem, nazwiskiem, stopniem, datą urodzenia, miejscem zamieszkania, numerem telefonu oraz nazwą hufca prosimy przesyłać mailem na adres rzecznik.prasowy@krakowska.zhp.pl do 15 lutego. Koszt całych warsztatów to 20zł (obejmuje materiały oraz ciepły posiłek w sobotę i niedzielę).
Hufcowe warsztaty WWW

Z przyczyn niezależnych ode mnie warsztaty, które przeprowadzić miałem podczas Jesiennego Złazu Hufca nie odbyły się. Właśnie rozmawiam z nową komendą na temat terminu warsztatów. Mam nadzieję, że będzie możliwość przeprowadzenia ich jeszcze w tym roku.
   Wszystkie informacje dotyczące warsztatów będę przekazywał na bieżąco na tej stronie i rozsyłał mailowo do zainteresowanych. Dlatego też osoby chcące wziąć udział w warsztatach, które jeszcze nie zgłosiły się do mnie, proszę o kontakt mailowy bądź telefoniczny.
30.11.2007 - Rusza serwis webmastera

Dziś uruchomiony został serwis webmastera hufca. Ma on służyć informacją na temat działań podejmowanych w serwisie internetowym naszego hufca oraz w sprawach związanych z zakładaniem kont www i e-mail prze szczepy i instruktorów hufca.