Jak zapisać dziecko ?

Krok 1

Najczęściej gromady zuchowe i drużyny harcerskie oraz starszoharcerskie  działają przy szkołach publicznych. Rodzic poszukujący drużyny do której mogłoby należeć dziecko pierwsze kroki powinien skierować do szkoły, w której uczy się dziecko. Najlepiej zorientowaną osobą w szkole jest oczywiście Dyrektor Placówki oraz nauczyciele.

Krok 2

Można też zadać pytanie w komendzie hufca z którą najłatwiej skontaktować się drogą elektroniczną poprzez adres: krakowpodgorze@zhp.pl Ponadto można skorzystać z poniższej mapy na której oznaczono w jakich szkołach działają poszczególne drużyny naszego hufca.

Krok 3

Szukając drużyny dla swojej pociechy należy pamiętać o tym, że w ZHP istnieją drużyny przeznaczone dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Dzieci w wieku od 6 do 9 lat należą do Gromad Zuchowych (GZ), od 10 do 12 lat należą do Drużyn Harcerskich (DH), młodzież w wieku od 13 do 15 lat należy do Drużyn Starszoharcerskich (DSH) a osoby od 16 do 21 roku życia należą do Drużyn Wędrowniczych (DW). Warto szukać od razu drużyny stosownej do wieku Państwa dziecka.

Krok 4

Po znalezieniu odpowiedniej drużyny dla swojego dziecka należy skontaktować się z drużynowym, czyli osobą odpowiedzialną za pracę danej drużyny. Drużynowy przekażę wszelkie szczegóły dotyczące działalności drużyny oraz odpowie na wszelkie pytania. Na pewno niezbędne przy zapisywaniu dziecka do naszej organizacji jest wypełnienie zgody na przynależność do ZHP. Związek Harcerstwa Polskiego wymaga pisemnej zgody rodziców na przynależność dziecka do ZHP. Dokument ten dostaną Państwo od drużynowego lub można też pobrać go poniżej: