Zgrupowanie kursów drużynowych „4 Strony Świata”

Zespół Kadry Kształcącej „Pochodnia” ma przyjemność zaprosić na kolejną edycję Zgrupowania Kursów Drużynowych „4 strony świata”. W ramach zgrupowania odbędą się 4 kursy:

– kurs drużynowych zuchowych
– kurs drużynowych harcerskich
– kurs drużynowych starszoharcerskich

Zgłoszenia tylko do 11 sierpnia 2017. Szczegóły:

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOSTĘPNE SĄ TUTAJ

Harcerska Akcja Letnia

Wszystkim zuchom i harcerzom z Hufca Kraków-Podgórze wyjeżdżającym w tym roku na obozy letnie, komenda hufca życzy bezpiecznych, słonecznych i pełnych niesamowitych przygód wakacji. Kadrom obozów życzymy wiele energii i pomysłów na ciekawe zajęcia.

Komendantom obozów przypominamy, o konieczności zgłoszenia wszelkich zmian (kadrowych, ilościowych, programowych) oraz sytuacji nadzwyczajnych do pełnomocnika komendanta chorągwi ds. wypoczynku.

Przypominamy także, że w wakacje dyżury członków komendy nie będą się odbywały. W sprawach pilnych należy kontaktować się telefonicznie lub mailowo.

Odeszła na wieczną wartę

Nie umiera ten kto trwa w sercach i pamięci naszej

19 czerwca 2017 roku odeszła na Wieczną Wartę

Ś†P

Dh hm. Aniela Dąbrowska

Nauczycielka, Wicedyrektor SP 116, Instruktorka Harcerska. Komendantka Szczepu Czwartacy” w Hufcu ZHP Kraków – Podgórze. Organizatorka obozów i zimowisk. Członkini Kręgu Seniorów Podgórskiego Hufca oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie. Wychowawczyni wielu harcerskich pokoleń. Straciliśmy wspaniałego Człowieka i niezawodnego przyjaciela. Jej wieloletnia służba była pełniona z wielką odpowiedzialnością i pasją. Serdeczna pamięć o Zmarłej pozostanie w naszych sercach. Rodzinie i Najbliższym składamy serdeczne wyrazy współczucia i słowa otuchy. Pożegnanie Druhny Anieli odbędzie się w poniedziałek, 26 czerwca 2017 r. o godz. 11.00 na Cmentarzu Podgórskim

zuchy, harcerze i Instruktorzy

Szczepu ZHP „Czwartacy”

Odwołany dyżur komendanta

Informujemy, że w poniedziałek (19.06.2017) dyżur komendanta hufca ze względu na obowiązki zawodowe zostaje odwołany. Dyżur skarbnika odbędzie się w dwa najbliższe poniedziałki (19 oraz 26.06.2017). Są to też ostateczne terminy rozliczeń faktur.

Czerwcowa Rada Hufca

Przypominamy komendantom szczepów i jednostek samodzielnych o ostatnim w tym roku spotkaniu Rady Hufca, które odbędzie się w poniedziałek (05.06.201) o godzinie 17:30 w hufcu. Przypominamy też, że w radzie powinni wziąć udział również komendanci tegorocznych obozów !

Czerwcowa KSI

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że aby przyjść na czerwcowe zbiórki KSI należy wysłać wniosek i odpowiednio: do otwarcia program próby, a do zamknięcia sprawozdanie i raporty do 31.05.2017 r. na adres KSI: ksi@krakowpodgorze.zhp.pl

Nowa strona hufca

Prezentujemy nową wersję strony internetowej Hufca ZHP Kraków-Podgórze. Strona ma nowy wygląd oraz nowy układ treści – mamy nadzieję, że bardziej czytelny. Zarówno rozkazy, biuletyn jak i wszystkie pliki do pobrania będą od tej pory udostępniane za pośrednictwem OneDriva. Dotychczasowe funkcje strony takie jak E-Biuro, zestawienie drużyn i szczepów czy wyszukiwanie w rozkazach zostały zachowane.

Zespół budujący stronę będzie jeszcze pracował nad jej wyglądem i kolejnymi elementami np. galerią zdjęć. Wszelkie sugestie dotyczące strony można kierować do administratora lub na adres hufca.

Czerwcowa Rada Hufca

Komendant hufca zaprasza na czerwcowe spotkanie Rady Hufca, które odbędzie się w poniedziałek 5.06.2017 roku o godzinie 17:30 w lokalu hufca. Przypominamy, że zgodnie z ustaleniami z maja na radę zaproszeni są nie tylko komendanci szczepów i szefowie agend hufca ale też KOMENDANCI OBOZÓW.